İçeriğe geç

Böyle Aşkın Izdırabını…

Bir tarafta uğruna ömrünü adayan, destanlaştıran, destanlaşan insanlar; bir tarafta hayatına anlam katmak isteyen insanların uğraşları.

Sahiden gerekli midir? Bunun da bir dozu, süresi, tesadüfi, ne bileyim elle tutulur bir yanı var mıdır?

Aşk, teknik olarak insan vücudun hoşlandığı insana karşı gösterdiği kimyasal reaksiyon tepkimeleri olarak açıklanabilir. O kadar güçlüdür ki, dünyanın en zeki insanının bile beynini seyreltebilir. Hatta sakarlara bir tepki olarak “Aşık mısın oğlum/kızım sen?” deyimi doğmuştur.

Pekala aşk hayatınızı iyi ve kötü yönde baştan aşağıya etkileyebilir. İlk tanıştığınız gün “Benim için en doğru insan bu!” diyebilmeniz çok normaldir. Çünkü sarhoşsunuzdur. Çevirmelerde anlaşılmayacak kadar az, rutin yaşamınızı etkileyecek kadar çok sarhoşsunuzdur hem de.

Aradan belli bir süre geçtiğinde de “Ben seni yanlış tanımışım.” sözleri bir anda ağzınızdan çıkıverir. Çünkü derinlerde bir yerlerde, amacınız yalnızlığınızı gidermekti. Herhangi birine aşık olabilirdiniz, bütün şartlar hazırdı ve onu buldunuz. Bunu -kısa süreliğine dahi olsa- başardıktan sonra açgözlülüğün getirdiği yetkiye dayanarak tatmin olmamaya başlarsınız.

Kısa kes kardeşim, ne anlatmak istiyorsunuz diyen güzide okurlara, ince bir alınganlık ile:
Dozunda seviniz efenim, her şeyin, tabiri caizse “bokunu çıkarmayınız”. İlk gün nasıl sevdiyseniz, hep öyle sevin, azalmayın, azaltmayın. 

3 Yorum

  1. Çok severseniz gider, az severseniz de gidebilir, sevgisiz de olmaz.. Açıkçası aşkı,sevgiyi nasibi olan yaşıyor yada iki tarafta ilk kez aşık oluyorsa..Çünkü sevip terk edilen biri bir daha doğru düzgün sevemiyor bazende seviyor. Karmaşık bir şey işte ama şu bir gerçek körü körüne bağlanmayın onsuz olmaz demeyin sizinle her ne olursa olsun kalan birini sevin sevgi koşullar ne olursa olsun yanınızda kalanla olur sizi bırakıp gidenle değil.

    • IBRA IBRA

      Bu denklemi Hawking’e sormak lazım aslında, bunun cevabı yok lan o.O

  2. “lk gün nasıl sevdiyseniz, hep öyle sevin, azalmayın, azaltmayın.” Sözüne katılıyorum ve bu sözden başka diyecek bir şey bulamıyorum.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: