İçeriğe geç

Beyaz İlham

Bazen şu gelen ilhamımsı şeyi bilirsiniz. Her an her yerden çıkabilecek bi’şey olmasının yanında orgazmik de bir etkisi vardır. Eğer içinizden geleni tamamen kağıda akıtabilirseniz, muhteşem bir zevk yaşarsınız. Buna beyaz ilham mı, beyaz nokta mı ne öyle enteresan bir isim verdiklerini okumuştum bi’ kitapta. Tabii ne kitabi ne de sözü tam olarak hatırlayabiliyorum.

Bu ilhamımsı şey müzik dinlerken, kitap okurken, oyun oynarken, embesilimsi şekilde bakınırken, hatta uyandığınız anda bile, kısacası türlü türlü şekillerde içinize girebilir. O anda onu kullanmak ve yarım bırakmamak kitleler tarafından onaylanmıştır.

Bu ilhamımsı varlığı göremez, tadamaz, dokunamaz fakat hissedebilirsiniz. Pek tabii hissinin nasıl olduğunu açıklamak da ben yazan şahsa düşse de herkesin bildiği şu klişeyle üşengeçliğimi örteceğim:
“Anlatılmaz yaşanır!”

Anlattığım varlıkçığı, bu yazının buralarına kadar falan kullanabildim. Geriye kalan, yani bu paragraftan sonrası ilhamsız yazılan kısım. O dediğim orgazmik etkiyi de yakalayamadım, belki de bunun sebebi serviste şuursuz bir biçimde yazmaya çalışmamdır. Neyse, iyi günler dileyerek de bu yazıyı bitirebilirim galiba.

tumblr_nslyk1DyD11s90udzo1_500

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: